Saç Ekimi İşlem Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Photo of author
Yayınlayan kişi : admin

Sizler için hazırladığımız makaleyi okuduktan sonra puanlarsanız memnun kalırız. 

Saç Ekimi İşlem Sonuçları Kalıcı Mıdır? Sorusu genel olarak saç ekimi yaptıracak ve sonuçlarının kalıcı olmasını isteyen tüm bireyler tarafından fazlaca sorulmakta ve iletilmektedir. Saç ekim işlemlerinde genel olarak yapılması ve beklenmesi gereken durum; yapılan işlemin kısa sürede sonuçlanması, iyileşmesi ve herhangi bir probleme neden olmamasıdır. Bu tür işlemler olduğunda bireyler yorulabilmekte ve süreçten rahatsızlık duyabilmektedir.

Saç Ekimi Kalıcı Çözüm

Saç ekim işlemlerinde kalıcı bir çözüme kavuşmak tabi ki mümkündür. Saç ekim işleminin asıl yapılma nedeni zaten en nihayetinde saçlara bir ömür boyunca sahip olmak olacaktır. Kalıcı çözümlerin en büyük tercihi olan saç ekim süreçleri, tüm kellik sorunu yaşayan bireylere kalıcı çözüm sağlayabilmektedir. Saç ekim işlemi sırasında tercih edilen saç köklerinin sağlık durumları, yapılan işlemin kalitesi ve hekim bilgi ve becerisine göre başarı oranı değişkenlik gösteriyor olsa da, genel olarak yapılan saç ekim operasyonlarında başarı en az %80 olarak ölçülmektedir. Özetlemek gerekirse; yapılan saç ekim operasyonlarında ekilen saç köklerinin %80’i sağlıklı bir şekilde ömür boyu hastaya eşlik etmektedir. Bu oran, yapılacak olan işlem için gayet tatmin edici bir oran olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ülkemizde yapılmakta olan tüm saç ekim işlemlerinde, başarı oranı oldukça yüksektir. Bu ülkemizin, dünya standartlarında yer alan gelişmeleri takip etmesinden ve yetkin hekimleri bünyesinde barındırmasından da kaynaklanmaktadır. Ayrıca saç ekiminde başarı oranı isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Başarıyı etkileyen faktörler arasında; saç ekimine uygun olunup olunmadığı, seçilecek saç ekim yöntemi, hastaların hekim önerilerine dikkat edip etmemesi, hekim seçimi, klinik seçimi ve hastaların ek hastalıkları gibi faktörler yer almaktadır. Bu faktörlerin mevcut durumlarına göre hastaların başarı oranı artabilmekte ya da azalabilmektedir.

Yapılan saç ekim operasyonlarında işlemlerin başarı oranı %100 olarak tarif edilememektedir. Yapılan diğer tüm operasyonlar ve cerrahi işlemler gibi saç ekim operasyonlarında da başarısız sonuçlar görülebilmektedir. Saç ekim operasyonlarında başarısız sonuç almak oldukça zor bir ihtimalken bu ihtimali arttıran tüm nedenlerin hem hekim tarafından hem de hasta tarafından ekarte edilmesi de gerekmektedir.

Saç Ekimi İşlem Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Saç Ektirme

Saç ekimi bir ilaç tedavisi ya da hormon tedavisi değildir. Saç ekim işlemleri doğrudan doğruya saç kıllarının köklerinin bir bölgeden diğer bölgeye cerrahi işlem ile transferi sürecini kapsamaktadır. Bundan dolayı da saç ekim işlemlerinin sonuçları kalıcı olarak ortaya çıkabilmektedir. Saç ektiren tüm bireyler başarılı bir şekilde saçlarını ektirmekte ve sorunsuz olarak saçlarına ortalama olarak 1 senelik süreçte kavuşmaktadır. Saçlar ekildikten sonra bireylerin tekrar kellik yaşama durumları aynı bölge için geçerli olmamaktadır. Böylece bireyler ömür boyu kullanabilecekleri bir saç düzenine kavuşabilmektedir. Sizler de yapacağınız saç ekim işlemlerinde tüm olumsuzlukları bir daha yaşamayarak yeni saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

Bu Kategorideki diğer yazılarımıza aşağıdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

4.8/5 - (5 votes)

“Saç Ekimi İşlem Sonuçları Kalıcı Mıdır?” üzerine 6 yorum

 1. Aklımdaki tüm sorulara yanıt buldum, Makale için teşekkür ederim. Ülkemizde en çok hangi saç ekim modelleri kullanılıyor? hangisi ekim modelini tavsiye edersiniz?

  Yanıtla
 2. Saç ekimi yaptırmak istiyorum lakin bı arkadaşımda 7 aydan sonra ufak dökülmeler oldu bende yaşarmıyım bu konuda endişelerim mevcut

  Yanıtla
 3. Saç ekimi sonrası işlemler doktora ve saç yapısına göre değişkenlik gösteriyor diye tahmin ediyorum.

  Yanıtla
 4. Saç ekim işlemleri kalıcılık göstermektedir. Saç ekimi sonrasında yapmamanız gereken belli başlı şeyler mevcut. Eğer onları yapmazsanız herhangi bir sorun yaşamazsınız.

  Yanıtla
 5. Bir arkadaşım 8 sene önce ektirdi. Şuan halen ekilen saçlar duruyor. Saçlar dökülmeyen bölgeden alındığı için oluyor.

  Yanıtla

Yorum yapın