Saç Ekiminden Sonra Kafada Şişlik

Photo of author
Yayınlayan kişi : admin

Sizler için hazırladığımız makaleyi okuduktan sonra puanlarsanız memnun kalırız. 

Saç ekiminden sonra kafada şişlik gibi durumlar oluşabilmektedir. Böyle durumlarda hastaların panik yapmadan işlemi yapan ekibe ulaşmaları ve durumu bildirmeleri gerekmektedir. Sonrasında ise bu durum ile ilgili gereken yönlendirmeler ve bilgilendirmeler ilgili ekip tarafından sizlere sağlanmış olacaktır.

Saç Ekimi Sonrasında Kafada ve Yüzde Şişlik

Saç ekiminin iyileşme basamağında en çok karşımıza gelen sorunlar arasında saç ekimi sonrası oluşan şişlikler gelmektedir. Saç ekimi sonrasında yüz bölgesinde şişliklerin oluşması, saç ekim sürecinde olması beklenen gelişmeler arasında yer almaktadır. Saç ekim işlemleri sonrasında görülen şişlik, aslında işlem yapan ekip tarafından beklenen bir durumdur. Bu nedenle herhangi bir durumda panik yapmaya gerek bulunmamaktadır. Saç ekim işlemlerinden sonra hem kafada hem de yüz bölgesinde şişmeler olabilmektedir. Bu şişlik, operasyon sonrasındaki 4 ile 5 gün devam etmektedir.

Operasyon sonrasındaki ilk gün en fazla olan bu şişlik, günden güne fazlaca azalma göstermektedir.
Saç ekim işlemlerinden sonra görülen şişliği abartmamak gerekmektedir. Fazla miktarda olmayan bu şişlik durumu, genel olarak alın, göz, kafa ve yüz bölgesinde fazlaca görülmektedir. Ortaya çıkan sürecin doğal bir gelişimi olarak düşünülebilen bu durum, basit bir operasyon olarak da bilinmektedir.

Saç Ekimi Operasyonu Sonrası Şişlik Neden Olur?

Saç Ekimi Sonrası Kafada Şişlik

Saç ekim işlemlerinden sonra hastaların yüz bölgelerinde şişlikler görülebilmektedir. Saç ekim işlemlerinden sonraki birkaç günlük süre içerisinde şişlikler zamanla azalacak ve ortadan kaybolacaktır.

Saç Ekimi Sonrası Yüzde Şişlik Geçer mi?

Yüzde Ödem

Saç Ekiminden Sonra Kafada Şişlik ya da yüz bölgesinde şişlikler oluşabilmektedir. Böyle durumlarda görülen şişlikler genel olarak bir ya da iki gün içerisinde düzelmektedir. Yüz bölgesinde oluşan şişliği azaltmanın en iyi yöntemlerinden birisi de su tüketimi olarak bilinmektedir. Tüketilen su, yüz bölgesinde ve kafa bölgesinde şişliğe neden olan sıvıların temizlenmesini sağlayacaktır. Günde 2 ya da 3 litre su içildiği taktirde, iyileşme süreci başlamış olacaktır. Ekim için kıl köklerinin alındığı bölgeye zarar vermemek için saç ekimi sonrasında ilgili bölgeyi ovmamak ya da çekiştirmemek gerekmektedir.

Ayrıca her ne kadar şişliğiniz olursa olsun ekimi yapmakta olan ekibin direktiflerine uymalı ve aksi hiçbir iş ve hareketi de sağlamamanız gerekmektedir. Böylece kısa süre içerisinde normal sosyal yaşantınıza dönebileceksiniz. Saç ekimi sonrası oluşabilecek diğer durumlar ile ilgili bilgi almak için Saç Ekimi Sonrası kategorimize mutlaka göz atmalısınız.

Bu Kategorideki diğer yazılarımıza aşağıdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İçeriğe oy ver

“Saç Ekiminden Sonra Kafada Şişlik” üzerine 3 yorum

  1. Saç ekimi sonrasında arkadaşımın kafasında şişlik oluşmuştu ve biz sorun var diye korkmuştuk. İnternette bu yazıyı görünce rahatladım. Teşekkürler.

    Yanıtla
  2. Teşekkürler bilgi için. Bir arkadaşım saç ektirdi kafası bayağı şişti onun için araştırırken buldum bu sayfayı çok işime yaradı. Ona yazdım bayağı rahatladı. Teşekkürler elinize sağlık.

    Yanıtla

Yorum yapın