Saç Ekiminden Sonra Kaşıntı

Photo of author
Yayınlayan kişi : admin

Sizler için hazırladığımız makaleyi okuduktan sonra puanlarsanız memnun kalırız. 

Saç Ekiminden Sonra Kaşıntı durumu, saç ekimi yaptırmakta olan birçok bireyde görülmekte olan etkiler arasında yer almaktadır. Kaşıntı durumunu önlemenin ya da ortaya çıktıktan sonra tedavi etmenin birçok farklı yolu bulunabilmektedir.

Saç ekimi işlemlerinden sonra ortaya çıkan ve bireyleri fazlaca rahatsız etmekte olan kaşıntı durumu operasyon gününden sonraki ilk hafta ile sınırlı kalmaktadır. Bu süre içerisinde hastalar genel olarak ekim yapılan ya da saç köklerinin alınmış olduğu bölgelerde kaşıntı tariflemektedir.

Saç Ekiminden Sonra Kaşıntı Ne Zaman Geçer?

saç ekiminden sonra kaşıntı

Saç ekiminden sonra kaşıntı durumunun geçmesi için bazı durumlarda bir takım sürelerin de geçmiş olması gerekebilmektedir. Saç ekiminden sonra genel olarak kabuklanma süreci tamamlandıktan sonra yani ortalama olarak 2 ay geçtikten sonra da kaşıntı devam edebilmektedir.

Kaşıntı birçok farklı nedene bağlı olarak varlığını sürdürebilmektedir. Saç ekiminden sonra kaşıntı hem saç ekim bölgesinde oluşan kabuklanmadan dolayı hem de saçların uzamasından dolayı ortaya çıkabilmektedir. Saç ekim süreçlerinde görülmekte olan kaşıntı tablosu ortalama olarak 6 ay kadar sürebilmektedir.

Saç Ekiminden Sonra Kaşıntıyla İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler:

saç ekiminde kaşıntı sorunu yaşayan kişi

 • Saç ekim işlemlerinden sonra ekim bölgesine tırnak müdahalesi yapılmaması gerekmektedir.
 • Saç ekimi işlemlerinden sonra sert işlemlerden uzak durulması gerekmektedir.
 • Saç ekim işlemlerinden sonra kaşıntı çok fazla rahatsız ediyorsa, kaşınan bölge parmak uçları ile hafifçe kaşınabilmektedir.
 • Saç ekimi işlemlerinden sonra ellerin saçlı deriye oldukça az temas ettirilmesi bireyleri enfeksiyon tablosundan korumuş olacaktır.
 • Ortamda çok fazla tozun olması kaşınmayı tetikleyeceği için 2 hafta kadar olabildiğince temiz alanlarda konaklamak gerekmektedir.
 • Ekim bölgesi uygun bir şekilde nemlendirilmesi gerekmektedir. Soğuk kompres yapmak ya da aşırı kaşıntı hissiyatının hafiflemesini sağlamak da mümkün olabilmektedir.
 • Alanında uzman hekim ya da ekip tarafından kaşıntınızın hafiflemesi için bir takım merhemler verilecektir. Bu merhemleri uygulayarak gerekli işlemleri sağlayabilirsiniz.
 • Tuzlu su ile yapılacak olan karışımın ilgili alana sıkılmasıyla beraber de kaşıntınız hafiflemiş olacaktır.
 • Saç ekiminden sonra kaşıntı tablolarında, kaşınan alanlara çok fazla temas etmemek hem saçlarınızın çok daha doğal bir şekilde çıkmasını sağlayacak hem de enfeksiyon riskinden sizleri bir hayli uzak tutmuş olacaktır.

Bu Kategorideki diğer yazılarımıza aşağıdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İçeriğe oy ver

“Saç Ekiminden Sonra Kaşıntı” üzerine 4 yorum

 1. Ben saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum, kaşıntı konusunu okumam çok iyi oldu, saç ekiminden sonra kaşıntı herkeste oluyormu acaba ?

  Yanıtla
 2. Arkadaşımın kaşıntısı 3 ay sürmüştü tam. Saç ekiminde kaşıntı her zaman sıklıkla karşılan bir durum. Korkmamanız gerekir

  Yanıtla
  • Bende biraz fazla korkuyorum bu konudan. Saç ekiminden sonra kaşıntı herkesin başına geliyormu ?

   Yanıtla

Yorum yapın