En İyi Sakal Ekim Merkezi

Photo of author
Yayınlayan kişi : admin

Sizler için hazırladığımız makaleyi okuduktan sonra puanlarsanız memnun kalırız. 

En iyi Sakal ekim merkezi, genel olarak hastası ile birebir ilgilenmekte olan, hastasına tüm süreçlerden detaylı olarak bahseden ve işlemlerini hastane ortamında yapmakta olan ekim merkezleri olarak tarif edilebilmektedir.

İyi Sakal Ekim Merkezi

Sakal Ekim Merkezi

İyi bir Sakal ekimi merkezinde, işlem yapacak olan hekim sizlere daha önce yaptığı operasyonlara ait görselleri göstermeli ve sizleri bilgi yönünden doyurmalıdır. Bilgi alımı sonrasında sizler üzerinde yapacağı planlama ile; hangi yöntemin kullanılacağı, kaç adet kıl kökünün alınacağı, ekim yapılacak bölge ve diğer tüm bilgiler planlanmalı ve operasyon için sizden gelecek olan talebe göre işlemler yapılmalıdır. Böylece sizler de en iyi Sakal ekim merkezi ile tanışmış bir şekilde Sakal ekim sürecine dahil olmuş olabileceksiniz.

Sakal Ekim Merkezinde Kimler Görev Almaktadır?

Sakal ekim merkezlerinde genel olarak alanında uzman hekimler, sektörde uzun yıllardır çalışan ve tecrübe sahibi olan Sakal ekim hemşireleri ve personelleri, anestezi vermek için görevli anestezi uzmanı ve anestezi teknikerleri gibi branşlardan kişiler Sakal ekim merkezlerinde görev alabilmektedir. Sakal ekim konusunda uzmanlaşmış bir hekimin Sakal ekim merkezlerinde görev alabileceği gibi plastik cerrahi konusunda uzmanlık yapmış doktorların da Sakal ekim merkezlerinde yer alması mümkün olabilmektedir.

Sakal Ekim İşlemlerini Kimler Yapar?

Sakal ekim işlemlerini cildiye hekimleri, medikal estetik hekimlik sertifikası olan tüm hekimler ve plastik cerrahlar yapmaktadır. Sakal ekimi; Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından yetki verilmiş olan klinik ya da hastanelerde yapılmaktadır.

Sakal Ekimi Öncesi Bilmeniz Gerekenler

 • Sakal dökülmesi yaşayan hastaların tüm sorunları Sakal ekimi ile birlikte %85’in üzerinde bir oran ile çözüme kavuşturulmaktadır.
 • İşlemin başarılı bir şekilde olması ve hastanın memnun olabilmesi için hekim seçimi fazlası ile önemlidir.
 • Sakal ekim işleminin doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde hasta memnun olmayabilir ve düzeltme operasyonları gerekebilmektedir.
 • Sakal ekimi yapacak olan kliniğin daha önce yaptığı operasyonlar mutlaka incelenmeli ve kliniğin başarısına göre klinik seçimi yapılması gerekmektedir.
 • Sakal ekimi yapılan yöntemler ile aynı zamanda kaş ekimi, bıyık ekimi ve saç ekimi de yapılabilmektedir.
 • Sakal ekimi işleminden önce kullanıyorsanız mutlaka kan sulandırıcı, alkol ve sigara kullanımını bırakmanız gerekmektedir. Kan sulandırıcı ilaçlarınızı kendiniz değil, takipli olan hekiminizin onayı ile bırakmanız gerekmektedir.
 • İşlem sonrasında iyileşme süreci ortalama olarak 7 gün kadar sürebilmektedir.
 • İşlem sonrasında herhangi bir sorun yaşamamak için ve köklere zarar vermemek için düğmeli giysiler tercih edilmesi gerekmektedir.
 • Ekilen Sakallar ortalama olarak 2 hafta ile 3 hafta arasında şok dökülme adı altında dökülecektir. Bu işlem tamamen normal bir süreçtir.
 • Sakal ekimi sonrasındaki ilk sonuçlar 3 ay ile 4 ay arasında görülmeye başlanacaktır. 12 aylık süre sonrasında ise yeni Sakal büyümesinin tam olarak sonuçları görünmeye başlanmış olacaktır.

Sakal Ekim Merkezi Fiyatları 2023

Sakal Ekimi Aşaması

Sakal ekim merkezinde yapılacak olan Sakal ekimi, bıyık ekimi, kaş ekimi ve saç ekimi gibi işlemlerde talep edilecek olan ücretler birçok farklı kritere göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle buradan fiyat paylaşımı yapmak doğru olmayacaktır. Fiyatı etkileyen kriterler arasında;

 • Seçilen hekimin tecrübesi,
 • İşlem yapılacak hastane,
 • Konaklama giderleri,
 • Alım yapılacak olan bölgenin durumu,
 • Alım yapılacak olan bölgedeki kıl kök sayısı,
 • Ekim yapılacak bölgenin durumu,
 • Ekim yapılacak yöntemin türü,

Gibi birçok etken yer almaktadır. Bu etkenlere bağlı olarak fiyatlar değişkenlik gösterecek ve sizlere nihai fiyat verilmiş olacaktır.

Sakal Ekimi Fiyatları makalemize göz atabilirsiniz.

Bu Kategorideki diğer yazılarımıza aşağıdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

5/5 - (6 votes)

“En İyi Sakal Ekim Merkezi” üzerine 8 yorum

 1. Merhaba ben sakal ekimi yaptıracağım, en iyi sakal ekim merkezini araştırırken sitenizi buldum. Bu konudaki makaleniz için teşekkür ediyorum. Yazılanlara göre davranacağım önerebileceğiniz bir merkez varmı acaba ?

  Yanıtla
 2. En iyi sakal ekim merkezlerini arastirirken fiyatlarida goz onunde bulundurmak lazim, bu guzel yazi icin tesekkurler. Sakal ekimi oncesinde dikkat edilecek yazilari cok begendim.

  Yanıtla
 3. Arkadaşlar sakal ekimimi daha zor yoksa saç ekimimi, en iyi sakal ekim merkezini ararken nelere dikkat ediyorsunuz ?

  Yanıtla
 4. Sakal ektirirken uyarılarınızı dikkate alacağım. En iyi sakal merkezini bulmak için çabalayacağım. Teşekkürler.

  Yanıtla
 5. En iyi sakal merkezi araştırması yaparken, fiyatlara aldanmayın. Fiyatı pahalı olup iş yapamayan da var, ucuz olup harikalar yaratanda var.

  Yanıtla
 6. Sakal ekimi kliniklerinin fiyatlarının etkenlere göre değişmesi gerçekten çok dikkate alınması gereken bir durum. Saç ekiminde de benzer durumlar yaşanıyor mu? Bu konuda bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

  Yanıtla

Yorum yapın