Kadınlara Saç Ekimi Nasıl Yapılır ?

Photo of author
Yayınlayan kişi : admin

Sizler için hazırladığımız makaleyi okuduktan sonra puanlarsanız memnun kalırız. 

Kadınlara uygulanacak olan saç ekim tedavisi, erkeklere uygulanmakta olan saç ekim yöntemleri ile temel olarak aynı şekilde yapılmaktadır. Kadınlara saç ekimi nasıl yapılır? cevabı ise Temelde aynı olsa da uygulamada bazı farklılıklar olabilmektedir. Bu farklılıklar; erkeklerde ekim öncesinde tıraş yapılmakta iken kadınlarda ise saç kazıma işlemi yapılmamaktadır. Saç ekimi tedavisinde ayrıca herhangi bir kesi ve dikiş uygulaması yapılmamaktadır. Kadınlarda saç ekimi yapılırken tercih edilen yöntemler arasında; FUE Saç ekimi yöntemi ve DHI saç ekimi yöntemi bulunmaktadır.

Kadınlar Saç Ektirebilir Mi? Kadınlara Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlar Saç Ektirebilir mi?

Kadınlarda saç dökülmesine bağlı olarak alın çizgisinin kayması, alın çizgisinin bozulması, bölgesel saç dökülmelerinin varlığı, saç tellerinde zayıflama olması gibi durumlar psikolojiyi olumsuz bir şekilde etkileyebilmektedir. Kadınlarda yukarıda yer alan tüm faktörler engellendiği halde saç dökülmesi devam ettiği durumlarda, saç ekimi kadınlar için de bir tedavi yöntemi olarak kullanılabilmektedir.

Kadınlarda Saç Ekimiyle Alın Daraltma İşlemi Yapılır Mı?

Kadınlarda saç ekiminin en çok tercih edilme nedenleri arasında alın daraltma işlemi bulunmaktadır. Alın bölgesi normal alın bölgesine göre daha geniş olan kadınlar, saçlarını şekillendirme süreçlerinde sorun yaşamaktadır. Böyle durumlarda alın yüzdeki dengeyi bozabilmekte ve estetik olarak problemler oluşturabilmektedir. Kadınlara yapılacak olan saç ekimi ile birlikte, alın daraltma işlemi başarılı bir şekilde kalıcı olarak sağlanabilmektedir.

Kadınlarda Saç Ekimi Sonrasında İz Kalır Mı?

Kadınlarda Saç Ekimi Sonrası İz Kalır mı?

Kadınlarda ve erkeklerde uygulanacak olan saç ekim işlemleri sırasında ve sonrasında herhangi bir iz kalması mümkün değildir. Günümüz teknolojileri oldukça gelişmiş olduğun dolayı hastalar herhangi bir olumsuz durum yaşamadan güncel sağlık durumlarına kavuşabilmektedir. Ancak iz kalması konusunda eğer FUT gibi yöntemler tercih edilirse, saçlı deride iz kalması oldukça muhtemeldir.

Saç Ekimi Ameliyatından Sonra İz Kalma Riski konumuza göz atabilirsiniz.

Kadınlar Saç Ekimi Sonrası Boya Yapabilir Mi?

Saç ekimi sonrasında saçlar uzayıp, talep edilen uzunluğa geldikten sonra dilediğiniz şekilde boyama işlemi yapabilir ya da fön çektirebilirsiniz. Ekilen saçların normal saçlardan hiçbir farkı olmayacaktır.

Kadınlarda Saç Ekimi Ne Kadar Başarılı?

Kadınlara Saç Ekimi

Erkek bireylerde olduğu gibi kadın bireylerde de %100 başarıdan bahsetmek biraz zor olsa da hekim ve hasta işbirliği sayesinde başarı oranı %80’i aşan sayılara ulaşabilmektedir. Başarıyı etkileyen faktörler arasında; hekim seçimi, hastane tercihi, klinik seçimi, ekim yöntemi seçimi, hastanın uyumu, hastanın saç yapısı, hastanın ekim yapılacak bölgesinin büyüklüğü gibi kriterler başarıyı doğrudan etkilemektedir.

Dilerseniz bu konu ile ilgili makalemiz var ; Saç Ekimi Başarı Oranı Nedir ?

Kadınlarda Saç Ekimi Fiyatları

Erkeklerde saç ekimi fiyatlarına oranla kadınlarda da saç ekimi fiyatları benzer şekilde olabilmektedir. Ancak fiyatları etkileyen güncel kriterler arasında; saç yapısı, alınacak kök sayısı, ekim yapılacak bölge, bölgenin genişliği ve hekim ile hastane tercihi gibi kriterler yer almaktadır. Bu kriterlere göre fiyatlar oldukça farklı bir şekilde listelenebilmektedir.

Kadınlarda Saç Dökülmesi Neden Olur?

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Bir takım problemlerden ötürü erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da saç dökülmeleri görülebilmektedir. Estetik olarak kadınları fazlaca etkilemekte olan saç dökülme sorunları, saç ekim işlemlerinden ötürü kabus olmaktan çıkıyor. Kadınlarda görülmekte olan saç dökülmeleri, kalıcı ya da geçici olabilmektedir. Kadınlarda saç dökülme nedenlerini detaylı olarak incelemek gerekirse;

Genetik Faktörler

Kadın tipi saç dökülme süreçleri, erkeklerde görülmekte olan erkek tipi saç dökülmesine benzemektedir. Genetik faktörler genel olarak hormonlara bağımlı olarak gelişmektedir. Bu tür durumlarda; saçlarda incelme, dökülme ve bu süreçlerin sonrasında kellik görülmektedir. Ailesinde genel olarak saç dökülme öyküsü olan bireylerde kellik yaşama ihtimali olabilmektedir. Saç seyrekliği durumlarında erken bir şekilde tedaviye başlanması gerekmektedir. Böylece süreç daha başarılı bir şekilde yönetilmektedir.

Hormonlar

Kadınlar üzerinde etkili olan hormonlar arasında Östrojen, progesteron, kortikosteroidler ve tiroit hormonları yer almaktadır. Bu tür bozukluklar, kadınlarda saç dökülmesine neden olabilmektedir. Gebelik, adet düzensizliği ve doğum sonrasında yaşanan değişiklikler de saç dökülmesini ortaya çıkarabilmektedir.

Sistemik Hastalıklar ile Deri Hastalıkları

Bir takım sistemik hastalıklar ve deri hastalıkları, cilt dokusunu etkilediği için saç dökülmesini ortaya çıkartabilmektedir. Böyle hastalıklar tedavi edildiğinde saç dökülmesi de önlenmiş olacaktır.

İlaçlar

Bir takım ilaçların yan etkisi olarak saç seyrekliği ya da kellik görülebilmektedir. Böyle durumlarda ilaçların bırakılması ya da doktorunuz ile yapacağınız görüşme ile bu durumun önüne geçmek mümkün olabilmektedir.

Enfeksiyonlar

Parazit ve mantar kaynaklı mikroorganizmalar, saç derisinde enfeksiyonlara neden olabilmektedir. Bu enfeksiyonlar saç derisine hasar verdiği için, uzun süreli beklemek yerine doktora görünerek tedaviye başlamanız halinde saçlarınız eski görünümüne kavuşmuş olacaktır.

Kozmetik Ürünler

Bir takım kimyasal maddelerin kullanımı ile saç bakım ürünlerinin fazlaca tercih edilmesi saç derisine hasar verebilmektedir. Böyle durumlarda kadınlarda saç dökülmesi ve kırıkları ortaya çıkarabilmektedir.

Vitamin ve Mineral Eksiklikleri

A,B,D Vitamini, demir, Çinko ve tüm vitaminlerin eksiklikleri saç derisine zarar verebilmektedir. Böyle durumlarda vitamin ve minerallerinize baktırmalı ve eksik olan ürünü mutlaka dışarıdan almanız gerekmektedir. Böylece saçlarınız eski sağlığına kavuşmuş olacaktır.

Saç Şekillendirme

Sık sık kuaföre gitmek, fön çektirmek, saç maşası kullanmak gibi durumlarda saç derisi zarar görebilmektedir. Böyle durumlarda, bu tür uygulamalardan bir süre uzak kalmak saç sağlığınızı olumlu yönde etkileyecektir.

Psikolojik Faktörler

Stres ve depresyon gibi durumlarda saç yapısı kötü yönde etkilenebilmektedir. Stres faktörünü ortadan kaldırmak saç yapısına fayda sağlayarak kelliği ortadan kaldıracaktır.

Uyku Problemleri

Düzenli uyumayan bireylerde sağlıklı saç yapısı görülmemektedir. Böyle durumlarda uykuyu düzene sokmak, saç sağlığı için yapabileceğiniz avantajlı işlemler arasında yer alacaktır.

Beslenme Bozuklukları

Kötü beslenmek, yetersiz beslenmek, vücuda bir takım mineral ve vitaminlerin girmesini engellemek saçlarınızı kötü etkileyecektir. Böyle durumlarda mutlaka bu durumun önüne geçmeli ve beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bu Kategorideki diğer yazılarımıza aşağıdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

5/5 - (5 votes)

“Kadınlara Saç Ekimi Nasıl Yapılır ?” üzerine 10 yorum

 1. Ben saç ektirmeyi düşünüyorum ama yaşım 50 acaba sorun olurmu problem olurmu bu yaşlarda bir kadının saç ektirmesi ? Bunu düşünüyorum saygılar

  Yanıtla
 2. O kadar sitede kadınlar için sac ekimi nasil yapılır diye araştirma yaptım sizin sitenizdeki bilgiler kadar yararli bir sayfa bulamadım. Ellerinize sağlık en kısa sürede ben de sac ektirecegim, genetik olarak bizim ailede 40 yasindan sonra sac seyrekligi problemi görülmekte. Makalenize 5 yildiz verdim.

  Yanıtla
 3. Çok araştırma yapatım ilkdefa buakdar detaylı anlatım gördüm çok teşekkür ederim saç ektirme konusunda öncü oldunuz

  Yanıtla
 4. Karıma saç ekimi yaptırmak istiyorduk çok araştırdım, kadınlarda saç ekimi nasıl oluyor ilerleyen süreçte sorun yaşatıyormu vs vs diye lakin bu site işime çok yaradı teşekkürler

  Yanıtla
  • Gönül rahatlığı ile boyama yaptırabilirsiniz Lale hanım. Ben 3 sene önce saç ektirdim. Saçlarımı boyatıyorum sorun yok. Kadınlara Saç Ekimi erkekler kadar rahat oluyor kafanıza takmayın arkadaşlar

   Yanıtla
 5. Merhaba, makaleniz çok yararlı ve bilgilendiriciydi. Ancak, kadınlarda saç ekimi sonrasında iz kalıp kalmadığını daha detaylı bir şekilde açıklar mısınız?.

  Yanıtla

Yorum yapın