Saç Ekimi Acıtır Mı ?

Photo of author
Yayınlayan kişi : admin

Sizler için hazırladığımız makaleyi okuduktan sonra puanlarsanız memnun kalırız. 

Erkekler tarafından en çok tercih edilen estetik işlemlerin başında Saç ekim operasyonları gelmektedir. Saç ekim operasyonları günümüzde fazlaca yaygınlaşmış olsa bile, akıllarda bir takım soru işaretleri her zaman olabilmektedir. Akılda olan soru işaretlerinin başında ise genel olarak “Saç Ekimi Acıtır Mı?” sorusu gelmektedir. Bu soru saç ekim operasyonu yaptırmak isteyen ancak yaptırırken tereddüt eden kişiler tarafından fazlaca merak edilmektedir.

Saç Ekimi Acıtır Mı?

Saç Ekimi Acıtır Mı?

Saç ekim operasyonundan genel olarak bahsetmek gerekirse; saç ekim operasyonları bilinenin ya da korkulanın aksine acı veren bir operasyon değildir. Operasyon; tamamen acısız ve ağrısız bir şekilde alanında uzman kişiler tarafından yapılmakta ve sonlandırılmaktadır. Bu operasyonlarda da bölgesel anestezi işlemleri ile hasta hiçbir şekilde ağrı ve acı hissetmemektedir.

Bölgesel anestezi yapılan saçlı deri ve ekim yapılacak alan, işlem sırasında hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissetmeyecektir. Hatta saç ekimi operasyonları sırasında hastalar sosyal medyada gezinebilir, televizyon izleyebilir ve eğlenceli zaman geçirebilmektedir. Tüm bu işlemler yapılırken sizlere düşen sadece keyfinizi sürdürmek olacaktır.

Saç Ekimi Operasyonundan Sonra Ağrı Olur Mu?

Saç Ekimi Operasyonundan Sonra Ağrı Olur Mu?

Saç ekim operasyonları tamamlandıktan sonra bölgesel anestezinin etkileri yavaş yavaş geçecek ve sona ermiş olacaktır. Anestezinin etkileri sona erdiğinde hastalarda, işlem yapılan bölge ve çevresinde bir takım ağrılar oluşabilmektedir. Operasyon sonrasında dayanılamayacak kadar yüksek ağrılar olmayacaktır.

Her ne kadar yüksek ağrılara sahip olacak ağrılar olmayacak olsa da ufak sızı şeklinde ağrılar olması gayet normal olarak karşılanmaktadır. Oluşacak bu ağrılar için hekiminiz kaliteli bir ağrı kesici yazacak ve sizi operasyon sonrası ağrılardan da kurtarmış olacaktır.

Saç Ekiminde Kullanılan Yöntem Ağrıyı Etkiler Mi?

Saç ekimi yöntemleri

Evet, operasyon sırasında tercih edilen yöntem; acı duyup duymamanız konusunda doğrudan etkili bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu konuda endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü; ülkemizde yaygın olarak kullanılmakta olan ekim yöntemi olarak FUE ekim yöntemi tercih edilmektedir.

FUE saç ekimi yönteminde, diğer yöntemlere göre ağrı ve acı hissetmeden işlemleri tamamlamak mümkün olabilmektedir. Bu işlemde herhangi bir kesi olmamakta ve böylece ağrı ve acı hissiyatı da minimum seviyeye inmektedir.

Lokal Anestezi Yapılırken Acı Duyar Mıyım?

Lokal Anestezi Yapılırken Acı Duyar Mıyım?

Lokal anestezi sırasında ekim alanı ve kök alınacak bölgelere anestezi uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulama sırasında da ağrı duymak mümkün değildir. Sadece iğnelerin girişinden kaynaklı ufak sızılar olabilecektir. Bu da ilk birkaç iğne girişi sonrasında sona ermiş olacaktır. Operasyon öncesinde, operasyon sırasında ve sonrasında dayanılmayacak hiçbir ağrı sizlerle olmayacaktır.

Bu Kategorideki diğer yazılarımıza aşağıdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

4.8/5 - (17 votes)

“Saç Ekimi Acıtır Mı ?” üzerine 15 yorum

 1. Bende araştırıyorum saç ekimi yaptırmayı ama acı olmaması güzel bu yazı çok faydalı teşekkürler.

  Yanıtla
 2. Saç ekimi konusunda çok düşünceliyim, canım acırmı diye daha önce yaptıran oldu mu? acıtıyormu.

  Yanıtla
 3. Çoğu yer acıtmaz diyor zaten anestezi oluyormuş Saç ekimi acıtmaz diyorlar. Olsun o kadar tipimiz değişecek sonuçta saç ektirdiğimizde.

  Yanıtla
 4. Saç ekimi acıtır mı diye hep merak ederdim. Yazdığınız bu yazı sayesinde ağrıtmadığını öğrenmiş oldum. İlginiz için teşekkürler.

  Yanıtla
 5. Sedasyonlu saç ekimi diye bir şey var o hiç acıtmiyormuş. Sedasyonlu sac ekimine de bi bakin isterseniz.

  Yanıtla
 6. Benim bir arkadaşım saç ektirdi çok güzel oldu saçları bende araştırıyorum. Hic aci hissetmedigini soyleri.

  Yanıtla
 7. Arkadaşlar bugün saç ekimi yaptırdım. İnanın hiç acımıyor. Bu sitede yazdıkları gibi sıfır acılı bir işlem gerçekleştirdim. Dua edin saçlarım çıksın.

  Yanıtla

Yorum yapın