Saç Ekimi Sonuçları Doğal Görünür Mü?

Photo of author
Yayınlayan kişi : admin

Sizler için hazırladığımız makaleyi okuduktan sonra puanlarsanız memnun kalırız. 

Saç ekiminde doğal görünüm için alanında uzman bir saç ekim merkezi içerisinde yapılan saç ekim işlemleri, doğal ve başarılı bir görünüme sahip olmaktadır. Genel olarak saç ekim işlemleri plastik cerrah başkanlığında ya da alanında uzman hekimler tarafından kontrol edilmekte ve yönlendirilmektedir. Saç nakillerinin sonuçlarının doğal ve başarılı görünmesi için saçların doğru bir şekilde tasarlanması oldukça büyük önem arz etmektedir. Doğal bir görünüm saç ekim işlemlerinden sonra fırça gibi bir görünüm olmaması, saç köklerinin yönlerinin uyum sağlaması, yüzü çevrelemekte olan saç çizgilerinin doğru olması gerekmektedir. Saç ekim işlemlerinin ana hedefleri, saç dökülmesinden sonra oluşmakta olan normal dışı görünümü gidermektedir.

Saç Ekim Operasyonlarında Saç İzini Kim Belirlemektedir?

Saç Ekimi Saç Çizgisi

Saç ekimi operasyonlarda saç ekim ekibi içerisinde doktor ve doktorun yanında hizmet vermekte olan alanında uzman personeller yer almaktadır. Uzman personellerin önderliğinde yer almakta olan cerrah ya da uzman hekim tarafından bireylerin saç çizgileri başarılı bir şekilde belirlenmektedir. Saç ekim sürecinin en önemli ve en etkili bir bölümü de bu bölüm olarak bilinmektedir. Böylece saçlar oldukça doğal bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Saç Ekim Operasyonlarında Doğal Görünüm Sağlanır Mı?

Saç Ekimi Doğal Görünüm

Saç ekim operasyonlarında doğal görünüm sağlanabilmektedir. Saçlarınızın doğal bir görünüme kavuşması için seçtiğiniz ekip, ekibin tecrübesi, ekip sayısı, ekipte çalışan bireylerin unvanı ve işlem yapılan ortam oldukça büyük bir etki sağlamaktadır.

Saç Ekim Operasyonlarında Saçlar Dökülür Mü?

Saç ekim operasyonlarında saçların dökülme evresi bulunmaktadır. Saçların dökülme evresi genel olarak şok dökülme ismi ile anılmaktadır. Şok dökülme evresinde saçların ekilen kısmının bir bölümü ya da tamamı dökülmektedir. Bu dökülme evresinden sonra ise; saçlar zamanla yerine gelmekte ve oldukça doğal bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Saç Ekim Operasyonlarında Doğal Görünüm Olmama İhtimali Nedir?

Başarısız Ekim

Saç ekim operasyonlarında doğal bir görünüm mutlaka yapacaktır. Saç ekim operasyonlarında doğal bir görünüm olmaması tamamen işlemi yapan ekibe ve işlemi yapan kuruma bağlı olarak gelişmektedir. İşlemi yapan ekip, ne kadar başarılı ve ne kadar tecrübeli ise doğal bir saç görünümü de bir o kadar yüksek ihtimal ile sizlere ulaşmış olacaktır.

Kadınlarda Saç Ekimi Doğal Görünür Mü?

saç ekimi kadın

Evet, saç ekimi işlemlerinden sonra tam iyileşme sağlandıktan sonra hastalar mevcut saçlarından farksız olarak yeni saçlarını kullanabilmektedir. Ekilen saçların saç ekim işlemi ile ekildiğinin herhangi bir belirtisi bulunmamaktadır. Kadınlarda yapılan saçlar da oldukça doğal bir şekilde görülmektedir. Ayrıca Kadınlarda Saç Ekimi kategorimize ulaşıp, daha fazla makalemize ulaşabilirsiniz.

Saç Ekiminin Doğal Olması İçin Yaş Önemli Midir?

Yaş konusunun önemi saç ekim operasyonlarında duruma göre ya da kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Bazı hastalarda bireylerin yaşı, saç ekiminin getireceği mevcut başarıyı etkileyecek ana faktörlerden birisi haline gelmektedir. Ancak diğer durumlarda ise kişinin yaşı her ne olursa olsun saç ekim yaptırması gerekebilmektedir. Dilerseniz Saç Ekimi İçin En Uygun yaş makalemizi okuyarak yaş konusu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu Kategorideki diğer yazılarımıza aşağıdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

5/5 - (3 votes)

“Saç Ekimi Sonuçları Doğal Görünür Mü?” üzerine 6 yorum

 1. Saç ekimi yaptırmak istiyorum lakin aklımda bir kaç soru var bunlar;
  -kalıcılık süresi
  -dökülme ne sıklıkla yaşarım
  -beyazlama olurmu bu konuda bilgisi olan varmı?

  Yanıtla
  • Benim bir arkadaşım saç ektirdi 2 sene öne. Kendi söylemese hayatta anlayamazsın. Saç ekimi yapan kişi çizgiyi iyi çizdiyse Ekim olduğu anlaşılmıyor.

   Yanıtla

Yorum yapın