DHI Saç Ekimi Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Photo of author
Yayınlayan kişi : admin

Sizler için hazırladığımız makaleyi okuduktan sonra puanlarsanız memnun kalırız. 

DHI Saç ekimi İstanbul başta olmak üzere ülkemizin her bir köşesinde yapılabilmektedir. DHI Saç ekimi, günümüzde saç ekim işlemlerinde en çok tercih edilen ekim yöntemleri arasında yer almaktadır. Bu saç ekim yöntemi ile saç ekimi yapılırken, diğer ekim yöntemlerine göre CHOİ isimli medikal kalem tercih edilmektedir. Bu kalem ile saç kökleri toplanmakta ve direkt olarak saç ekim aşamasına geçiş sağlanmaktadır. En son çıkan ekim yöntemlerinden birisi olan DHI saç ekim yöntemi, avantajları ile saç ekim yaptırmak isteyen tüm hastaların dikkatini çekmektedir.

DHI Saç Ekimi Nedir?

Dhi saç ekimi nedir?

DHI yöntemi ile saç ektirmek isteyen hastalarda, saç ekim işlemi medikal kalem ile saç köklerinin toplanması ve ardından herhangi bir kesik atılmadan ekilmesi süreçlerini kapsamaktadır. Bu yöntem yapılırken; hem saç köklerinin toplanması hem de bu köklerin ekilmesi aynı süreç içerisinde gerçekleşmektedir. Bu yöntem ile yapılan saç ekim işlemleri, direkt olarak doğrudan uygulanmaktadır. Bu süreç de bu ekim yönteminin en ayırt edici özelliği olarak bilinmektedir. Bu yöntem ile saç ekimi haricinde sakal, kaş ve bıyık ekimleri de yapılabilmektedir.

DHI Saç Ekim Yönteminin Başlıca Özellikleri Nelerdir?

Dhi saç ekimi avantajları

 • Ekim yöntemleri arasında en genç ekim yöntemi olarak bilinmektedir.
 • DHI ekim yöntemi özel bir kalem ile yapılmaktadır.
 • Kullanılan medikal kalem hem kök alımında hem de kök ekiminde tercih edilmektedir.
 • Saç ekimi sırasında diğer yöntemlerde olduğu gibi kesik atılmamaktadır.
 • Sadece saç ekiminde değil; bıyık, kaş ve sakal ekiminde de bu yöntem tercih edilmektedir.

DHI Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Diğer saç ekim yöntemlerine göre, DHI Saç ekim süreci biraz daha uzun sürebilmektedir. Normal saç ekim süreci ortalama olarak 6 saat sürerken, DHI saç ekiminin süresi ortalama olarak 10 saat sürebilmektedir. Sürelerde olan bu farkın başlıca nedeni ise; saç kökünün alınması ve ekilmesi için tek tek uğraşılmasından kaynaklanmaktadır.

DHI Saç Ekim Yöntemi Kimlere Uygulanabilir?

Dhi saç ekimi süreci

Saçlarında dökülme olan ve saçında seyrekler olan tüm bireylere bu yöntemler ile saç ekim işlemi yapılabilmektedir. Ense bölgenizde ya da kafa derinizin herhangi bir yerinde yeteri kadar kıl kökü olması halinde, saç ekim işlemi sizlere de yapılabilir.

Kadınlarda DHI Yöntemi Uygulanır Mı?

Diğer saç ekim yöntemlerine göre bu ekim tıraşsız olarak gerçekleşmektedir. Tıraşsız olarak uygulanan bu ekim yöntemi kadınlar için tercih sebebi olabilmektedir. Özetle; bu yöntem hem erkek hem de kadın bireylerde tercih edilebilmektedir.

İnce Telli Saçlar Ekim İçin Engel Midir?

Saçlarınız kalın ya da ince telli olması ekim için engel oluşturmamaktadır. Saçlarınızın ince telli olmasının tek dezavantajı normal bireylere göre daha fazla kıl kökünün toplanacağı anlamına gelmektedir. Ekim işlemi öncesinde alanında uzman hekiminiz, gereken incelemeyi yaparak sizlere bilgi vermiş olacaktır.

Ekilen Saçlar Neden Kıvırcık Çıkar?

Ekilen saçlarınız, ekim sonrasında yapısal olarak bir değişkenlik yaşamamaktadır. Ekim sonrasında saçlarınızın kıvırcık olması için, sahip olduğunuz saç yapınızın kıvırcık olması gerekmektedir. Aksi taktirde genetik olarak düz saçlara sahip olan bireylerde, ekim sonrası kıvırcık saç görülmesi mümkün değildir.

Ekilen Saçlar Ömürlük Mü?

DHI yöntemi ile ekilmekte olan tüm kıl kökleri, dökülmeye karşı dirençli olan köklerden alınmakta ve ilgili bölgelere ekilmektedir. Başarılı bir şekilde operasyonu tamamlanan, şok dökülme sürecini atlatan her bir hasta saçlarını ömür boyu kullanabilmektedir.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Dhi saç ekimi nasıl yapılır?

DHI saç ekim işlemine başlanmadan önce tercih edeceğiniz hekiminiz saçlarınızı analiz edecek ve buna göre planlamayı yapmış olacaktır. Doktorunuz tarafından belirlenen ve planlaması yapılan kadar greft, özel kalemler ile toplanacaktır. İşlem sırasında 5.000’den fazla kıl kökü alınacaksa tıraş yapılmakta ancak bu sayının altında kök alınacaksa herhangi tıraş işlemi yapılmamaktadır. Saç kökleri alındıktan sonra ekim yapılacak olan bölgenin çizimi yapılmakta ve planlamalar tekrar kontrol edilmektedir. Özel kalemle alınan kökler, tekrar aynı kalem ile ekim bölgesine ekilmektedir. İşlem yaklaşık olarak 10 saat kadar sürdükten sonra, işlem tamamlanmakta ve hasta taburcu edilmektedir. Taburcu sürecinden sonra, hastaya hekim tarafından bir takım öneriler verilmekte ve bu önerileri dinleyen hasta kısa sürede başarıya ulaşmaktadır.

DHI Saç Ekimi İyileşme Süreci

DHI saç ekim yöntemlerinde iyileşme süreci ameliyat sonrasında 9 aylık süreyi bulabilmektedir. Hastalar ortalama olarak 3 gün içerisinde kabuklu görünüme veda ederken, 1 aylık süre içerisinde şok dökülmeler başlayabilmektedir. Hastalar 3.aydan itibaren saçlarına kavuşmaya başlamakta ve bu dolgunluk 9.aya gelindiğinde %100’e kadar ulaşabilmektedir.

Bu Kategorideki diğer yazılarımıza aşağıdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

5/5 - (2 votes)

“DHI Saç Ekimi Nedir ? Nasıl Yapılır ?” üzerine 5 yorum

  • Evet çok detaylıca anlatmışlar DHI Saç ekimi nasıl yapılıyor diye ararken bu siteyi buldum bir sürü makale var. Teşekkür ederiz site yöneticilerine. Saygılar diliyorum

   Yanıtla
 1. Merhaba! Ben saç ekimi hakkında çok fazla bilgiye sahip değilim, özellikle DHI Saç Ekimi yöntemi hakkında hiçbir şey duymadım. Bu yöntem hakkında daha fazla ayrıntı verir misiniz? İyileşme süreci nasıl oluyor? Teşekkürler!

  Yanıtla
 2. Merhaba, makalenizde bahsettiğiniz DHI saç ekimi yöntemi hakkında daha fazla bilgi alabilir miyim? Bu yöntem diğer saç ekim yöntemlerinden nasıl farklıdır? Saç ekimi ne kadar sürer ve iyileşme süreci nasıl gerçekleşir? Teşekkürler.

  Yanıtla

Yorum yapın