Saç Ekimi ve Alkol Kullanımı

Photo of author
Yayınlayan kişi : admin

Sizler için hazırladığımız makaleyi okuduktan sonra puanlarsanız memnun kalırız. 

Saç Ekimi ve Alkol Kullanımı doğrudan bağlantılı olarak karşımıza gelmektedir. Saç ekimi öncesinde ve saç ekimi sonrasında alkol kullanımına mutlaka çok fazla dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu içeriğimizde bu konu ile ilgili tüm merak edilen sorulara yer vermiş olduk.

Saç Ekimi Sonrası Alkol Kullanımı Nasıl Olmalı?

Saç Ekimi Sonrası Alkol Kullanımı Nasıl Olmalı?

Saç ekimi sonrası alkol kullanımı, başarılı bir iyileşme süreci için dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur. Alkolün saç ekimi sonrası etkileri ve alkolün iyileşme sürecine etkisi göz önünde bulundurulmalıdır.

Bir saç ekimi operasyonundan sonra alkol kullanılmalı mı? Bu konuda uzmanların ortak görüşü, operasyon sonrası bir süre alkol tüketiminin mümkün olduğunca sınırlanması gerektiğidir. Alkol, kanı incelterek kanama riskini artırabilir ve iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir.

Bu nedenle, saç ekimi operasyonundan sonra alkol kullanmak isteyen kişilerin dikkatli olmaları ve bazı önlemler alması önemlidir. Öncelikle, operasyondan sonra alkol tüketmeye onay veren doktorunuzla iletişime geçmeli ve tavsiyelerine uymalısınız. Genellikle, operasyondan sonraki ilk dönemde alkol kullanımından kaçınılması önerilir.

Saç Ekiminden Önce Alkol Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Saç ekim işlemlerinden önce, yaşam tarzında mutlaka bir takım değişkenliklerin olması gerekmektedir. İşlemi yapacak olan ekip tarafından, operasyon öncesinde bireylerin alkolden uzak durmaları tavsiye edilmektedir. Saç ekim uzmanlarının önerilerine uyulduğu taktirde, operasyon sonuçları yüksek oranda başarı getirmektedir. Alkol kullanımının kan basıncına olan etkisinden dolayı kan değerlerinde değişmeler ve bozulmalar olabilmektedir.

Operasyon öncesinde mutlaka en az birkaç hafta alkol kullanmamış olmanız, saç ekim sürecini başarılı bir şekilde etkilemiş olacaktır. Saç ekim işlemlerinde, işlem öncesinde ve işlemlerin sonrasında mutlaka ekibin uyarılarını dikkate almanız gerekmektedir.

Saç Ekiminden Sonra Alkol Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Saç ekim işlemlerinden sonra alkol kullanımı, uzman bireyler tarafından asla önerilmemektedir. Alkol kullanımı, ufak işlem ve operasyonlarda bile bir takım komplikasyonlara neden olurken saç ekim işlemlerinde mutlaka süreci etkilemekte ve değiştirmektedir. Tedavi başarısını doğrudan etkileyen alkol kullanımı, saç ekim süreçlerini doğrudan etkilemektedir.

Saç Ekiminden Sonra Ne Zaman Alkol Kullanılır?

Saç ekimi operasyonu sonrasında vücut hala iyileşme sürecindedir ve operasyonun başarıyla sonuçlanması için dinlenmeye ve sağlıklı beslenmeye ihtiyaç vardır. Alkol ise vücuda zararlı olabilen ve iyileşme sürecini geciktirebilen bir madde olup operasyon sonrasında kullanılması tavsiye edilmez. Ayrıca alkol, kan dolaşımını etkileyerek saç köklerinin beslenmesini zayıflatabilir ve sonuçta ekilen saçların tutunmasını ve iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir.

Dolayısıyla, saç ekimi operasyonundan sonra alkol kullanımına başlamak için belirli bir süre beklemek önemlidir. Genellikle doktorlar, hastaların operasyondan sonra en az 1-2 hafta alkol tüketmemelerini önermektedir. Bu süre, vücudun iyileşme sürecine girmesini ve operasyon sonuçlarının olumlu yönde etkilenmesini sağlamak için yeterlidir.

 • Alkolün vücuda etkilerini azaltmak için operasyondan sonra bol miktarda su tüketmek önemlidir.
 • Operasyon sonrası alkol tüketildiği takdirde, alkolün miktarı ve türü dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Yüksek alkollü içecekler yerine düşük alkollü veya alkolsüz içecekler tercih edilmelidir.
 • Operasyondan sonra alkol kullanımı hala riskli olabilir, bu nedenle doktorunuzla konuşmadan önce alkol kullanımına başlamamak daha güvenlidir.

Alkolün Saç Ekimine Etkileri Nelerdir?

Kanı İnceltmektedir

Yapılan araştırmalar sonrasında, alkol tüketimi kanı inceltmektedir. Kan inceldiği taktirde operasyon sırasında kanama riski fazlası ile artmaktadır. Bu da işlemi daha fazla zorlaştırmakta ve işlem başarısını doğrudan etkilemektedir. Kafa derisi çok fazla kaşındığı taktirde, işlemin durdurulmasına ya da saç ekim işleminin sonraya bırakılmasına neden olabilmektedir.

Şişmeye Neden Olmaktadır

Çok fazla alkol tüketimi, damarların genişlemesini sağlayabilmektedir. Genişleyen damarlar sonrasında işlemin yapılması ile işlem bölgesinin çok fazla şişmesine sebebiyet verebilmektedir. Şişkinliğin olmasıyla beraber ağrı olabilmekte ve başarısız saç ekim işlemlerini ortaya çıkartabilmektedir.

Vücudu Susuz Bırakmaktadır

Alkol içildiği zaman bedenimiz çok daha fazla suya ihtiyaç duyulmaktadır. Alkol böbrekleri normalden çok daha fazla çalıştırmaktadır. Bu durum da çok daha fazla idrar üretilmesine ve vücutta yer alan suyun çekilmesine neden olmaktadır. Cildi kuru ve susuz hale getiren alkol kullanımı sonrasında ekilen saçlar dökülebilmekte ve azalabilmektedir.

Bu Kategorideki diğer yazılarımıza aşağıdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

4.9/5 - (9 votes)

“Saç Ekimi ve Alkol Kullanımı” üzerine 10 yorum

 1. Bence saç ekimi öncesinde ve sonrasinda alkol kullanmamak en iyisi. O kadar zahmete giripte alkolden dolayi riske atmayin

  Yanıtla
  • Ferhat bey kesinlikle katılıyorum. Saç ekiminden önce ve sonra alkol kullanmak bunca emeği ziyan eder. Saygılar

   Yanıtla
 2. Ben 7/8 ay once saç ektirdim saç ekimi ve saç ekiminden sonra doktor kesinlikle 2/3 ay icki icme dedi. Alkol kullanmayin

  Yanıtla
 3. Saç ekimi yaptırmadan önce alkol kullanmıştım işlem yapmadılar daha sonra araştırma yaptım ve makalenizi inceledim bilgilendim çok teşkkürler

  Yanıtla
 4. Bende saç ekimi yaptıracağım. Tavsiyelerinizi uyup saç ekiminden sonra 1 ay alkol kullanmayacağım. Saç ekiminden sonra alkol kullanimi biraz tehlikeliymis.

  Yanıtla
 5. Alkolun bir sürü zararı var en iyisi hic içmemek hele saç ektirdikten sonra 1-2 ay yanınna bile yaklaşmamak lazım.

  Yanıtla
  • Kesinlikle katılıyorum size. Normal şartlarda da alkol sağlığa zararları. Özellikle saç ekiminden sonra hiç alkol içmeyin. Boşuna çile çekmiş olmayın.

   Yanıtla

Yorum yapın