Saç Ekiminde Garanti Var Mı?

Photo of author
Yayınlayan kişi : admin

Sizler için hazırladığımız makaleyi okuduktan sonra puanlarsanız memnun kalırız. 

Saç Ekiminde Garanti Var Mı? Sorusu genel olarak kellik problemi ile karşı karşıya kalan erkek ve kadın tüm bireyler tarafından yöneltilmektedir. Genel olarak oldukça pahalı bir süreçten oluşan saç ekim işlemlerinin garantili bir şekilde yapılması istenmektedir. Böylece saç ekimine tekrar tekrar para ödemek zorunda kalınmamaktadır.

Saç Ekiminde Garanti Var Mı?

Hastane ortamında, alanında uzman bireyler tarafından yapılmakta olan saç ekim işlemleri; %100 oranında başarıya sahip olmaktadır. Saç ekim işlemleri şartlara uygun şartlarda ve alanında uzman kimseler tarafından yapıldığı taktirde başarı oranı oldukça yüksek olabilmektedir. Saç ekim işlemleri günümüzde oldukça az oranlarda riske sahip olmaktadır. Saç ekimindeki başarı oranı, operasyon yapmakta olan hastane ve ekiplere orantılı olarak değişkenlik göstermektedir.

Saç Ekiminin Riskleri Nelerdir?

Saç Ekiminde Garanti Var Mı? Sorusunun cevabı genel olarak bu tür işlemlerde işlemin başarı oranı işlemi yapacak ekibe göre değişken oluyor olsa da, yapılan işlemler sıfıra yakın risk içermekte ve herhangi bir soruna neden olmamaktadır. Saç ekim işlemlerinin riski günümüzde sıfıra yakındır. Buna ek olarak saç ekim işlemlerinde gelişmesi muhtemel olan düşük ihtimalli komplikasyonları aktarmak gerekirse;

Saç ekim süreçlerinden sonra saç ekiminin yapılmış olduğu alanlarda oldukça düşük oranda kanamalar görülebilmektedir. Ekim öncesinde hastaların kullandığı kan sulandırıcı ilaçlar, alkol, E vitamini gibi ilaçlar kanama riskini artırabilmektedir. Bu nedenle işlem öncesi bırakılacak ürünler işlem yapacak ekip tarafından sizlere aktarılacaktır. Bu uyarılara mutlaka uymanız gerekmektedir.

Saç ekimi yaptıracak olan bireylerde çok düşük bir oranda da olsa, hıçkırık görülebilmektedir. Bu durum ortalama olarak birkaç saat kadar sürmektedir. Saç ekim işlemlerinden sonra bir takım kaşıntı durumları görülebilmektedir. Böyle durumlarda saçın günlük olarak doğru ve kaliteli bir şekilde yıkanması gerekmektedir. Kaşıntı zamanla azalmış olacaktır. Genel olarak alın bölgesinde görülen bu durum, saç çizgisinin doğal çizilmemesinden kaynaklanmaktadır. Bu durum uzman ekibimizin oldukça yüksek tecrübeye sahip olmasından dolayı asla başınıza gelmeyecektir.

Saç ekimi yapılan alanlarda ortalama 4 gün kadar sürebilecek ödem görüntüsü olabilmektedir. Özellikle alın bölgesinde ve göz çevresinde ödemler olabilmektedir. Alın bölgesinde yer alan ödemi, saç ekimi yapılacak alana yapılan bir takım ilaçların hacminden dolayı oluştuğu söylenebilmektedir. Böyle durumlarda soğuk uygulaması ve masaj ile ödemlerin azaldığı görülmektedir.

Saç ekim süreçlerinde tüm işlemler steril alanlarda yapılmaktadır. Ancak steril alanlarda yapılan her ameliyatta olduğu gibi bu tür saç ekim işlemlerinde de enfeksiyon ihtimali az da olsa bulunmaktadır. Saç ekim işlemlerinde görülen enfeksiyonlar, bölgesel olarak görülmekte ve kısa süre içerisinde ortadan kaybolmaktadır.

Ayrıca Saç Ekimi Riskli Mi? İsimli Makalemizi okuyabilirsiniz.

Ekimden Sonra Saçlar Dökülür Mü?

Saç ekim işlemi sonrasında ekilmekte olan saçlar; ekim işlemlerini takip etmekte olan haftalarda şok dökülme süreci içerisinde dökülebilmektedir. Şok dökülme genel olarak ekim yapılan hastaların %90’ında görülmektedir. Bu durumun yaşanması gayet doğaldır. Şok dökülme olduğunda hastaların asla korkmamaları gerekmektedir. Şok dökülme sürecini takip eden 4 aylık süre içerisinde tüm saçlar tekrardan başarılı bir şekilde çıkacaktır.

Şok dökülme sonrası ekilen saçlar çıktıktan sonra bu saçların tekrar dökülme ihtimali yoktur. Ancak ekim yapılmadan doğal olarak size ait olan saçlarınız zamanla tekrardan dökülebilmektedir. Bu tarz durumlarda dökülen bölgeye tekrardan ekim yapılması gerekebilmektedir.

Sadece bu konu hakkında yazdığımız Ekilen Saç Tekrar Dökülür Mü? isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Bu Kategorideki diğer yazılarımıza aşağıdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

4.8/5 - (6 votes)

“Saç Ekiminde Garanti Var Mı?” üzerine 13 yorum

 1. Ben garantili saç ekimi araştırıyorum ama bazı firmaların garantileri bir işe yaramıyor sanırım garanti olması için saç ekimi yapan doktorun işini iyi yapması gerekiyor.

  Yanıtla
 2. Saç ekim konusunda çok düşüncelerim vardı lakin bu makele işime yaradı %100 garanti vermesi süper

  Yanıtla
 3. Çoğu firma Saç Ekiminde Garanti sağlıyoruz diyor ama bir sürü şart koşuyorlar. Şartları netleştirmeden garanti olayını iyice araştırın arkadaşlar.

  Yanıtla
  • Bende bir kac yerle göruştum. Saç ekiminde garanti var diyorlar ama biraz kaçamak cevaplar veriyorlar bu beni biraz cekindirdi acikcasi

   Yanıtla
 4. ben istanbulda bir firmadan fiyat aldım.garantili sac ekimi icin 14.000tl, sac cikmazsa para iade garantisi varmis. Sizce yaptırmalımıyım?

  Yanıtla
 5. Kendime saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum. Ancak, makalede saç ekiminde garanti konusu hakkında biraz daha bilgi bulunabilirdi. Saç ekimi yaptıran insanların ne kadarının sonuçlardan memnun kaldığını öğrenmek isterdim.

  Yanıtla

Yorum yapın