Saç Ekiminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Photo of author
Yayınlayan kişi : admin

Sizler için hazırladığımız makaleyi okuduktan sonra puanlarsanız memnun kalırız. 

Saç ekiminden sonra dikkat edilmesi gerekenler, genel olarak işlemi yapan doktor ve ekibi tarafından sizlere söylenecek olan ibareleri içermektedir. Bu ibareleri detaylı bir şekilde dinledikten sonra hayatınız için uygulamaya başlamanız sizler için yeterli olacaktır. Böylece doğal görünüme kavuşan yeni saçlarınız ile bir ömür sağlıklı bir şekilde imajınızı koruyabilecek bir durumda olacaksınız.

Saç Ekimi Nedir?

Saçları dökülen ya da bölgesel saç kaybı yaşamakta olan bireylerde, saç ekimi operasyonları ile doğal saç görünümlerine kavuşmak mümkün olabilmektedir. Saç ekim işlemleri mikro cerrahi yöntemleri ile yapılmakta ve sağlıklı saç köklerinin saç olmayan saçsız bölgelere ekildiği yöntem olarak bilinmektedir. Saç ekim operasyonlarında tüm hastalara uygulanabilecek genel geçer bir sistem bulunmamaktadır. Saç ekim operasyonlarında tüm süreç hastaya özel bir şekilde uzman hekim tarafından planlanmakta ve buna göre hazırlanmaktadır.

Alanında uzman hekim, hastanın ömür boyu taşıyacağı saçlarını ekerken, saç ekim işleminin yapıldığının belli olmaması için oldukça büyük bir özen göstermektedir. Saç ekim işlemlerinde birincil amaç; hastanın saçlarının doğal ve kalıcı bir şekilde olmasını sağlamaktır. Saç ekim operasyonları ile hastalar eski görünümlerine kavuşabilmekte, saçsız ve seyrek saçlı hallerinden uzaklaşabilmekte ve özgüvenleri yüksek bir şekilde sosyal hayatlarına geri dönebilmektedir. Ayrıca Saç Ekimi Nasıl Yapılır makalemizi okumak için tıklayabilirsiniz. Aşağıda Saç Ekiminden Sonra Dikkat Edilmesi gerekenleri listeledik.

Saç Ekiminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Saç ekim işlemlerinden sonra hastaların mutlaka 7 gün boyunca sigara içmemeleri gerekmektedir.
 • Saç ekim işlemlerinden sonra hastaların mutlaka 7 gün boyunca alkol ve türevi ürünlerden uzak durmaları gerekmektedir.
 • Saç ekim işlemlerinden sonra hastaların kan sulandırıcı ilaçları kullanmamaları gerekmektedir.
 • Saç ekim işlemlerinden sonra hastaların 3 ay süre ile hamam ya da sauna gibi aktivitelerden uzak durmaları gerekmektedir.
 • Saç ekim işlemlerinden sonra 3 aylık süre içerisinde güneşlenmemek gerekmektedir.
 • Saç ekim işlemlerinden sonra 3 ay süre ile solaryumdan uzak durulması gerekmektedir.
 • Saç ekim işlemlerinden sonraki 14 günlük süre içerisinde cinsel ilişkiden kaçınılması gerekmektedir.
 • Saç ekim işlemlerinden sonra 1 aylık süre içerisinde havuz ya da denizde yüzülmemesi gerekmektedir.
 • Saç ekim işlemlerinden sonra 1 aylık süre içerisinde herhangi bir spor aktivitesinin yapılmaması gerekmektedir.
 • Saç ekim işlemlerinden sonra 1 ay süre ile ağırlık kaldırmamak gerekmektedir.

Bu kurallara uymak sizlerin doğal ve sağlıklı saçlara kavuşabilmeniz için gerekli olan kurallardır. Saç ekimi işleminden sonra bu kurallara uyarak sağlıklı ve doğal saçlara kavuşmuş olabilme ihtimalinizi çok yüksek bir şekilde arttırmış olacaksınız.

Bu Kategorideki diğer yazılarımıza aşağıdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İçeriğe oy ver

“Saç Ekiminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler” üzerine 3 yorum

 1. Saç ektiren kişilerin dikkat edilmesi gerekenleri harfiyen yazmışsınız. Gerçekten çok bilgilendirici. Ellerinize sağlık.

  Yanıtla
 2. Saç ekim işlemlerinden sonra hastaların mutlaka 7 gün boyunca alkol ve türevi ürünlerden uzak durmaları gerekmektedir. Şu madde yüzünden sanırım saç ektirmeyeceğim 🙂

  Yanıtla
  • İsmail bey. Saç ektirmek istiyorsanız ektirin. Alkolu bırakın gitsin. Alkol hem saç ekimi için hem sağlığınız için çok gereksiz.

   Yanıtla

Yorum yapın