Saç Ekiminden Sonra Saçlarımı Uzatabilir miyim ?

Photo of author
Yayınlayan kişi : admin

Sizler için hazırladığımız makaleyi okuduktan sonra puanlarsanız memnun kalırız. 

Saç ekiminden sonra saçlarınızı uzatabilir, ayda ne kadar uzadığını öğrenebilir ve isterseniz kesilip kesilemeyeceğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı boyatma ve tarama süreçlerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu blog yazısında, saç ekimi sonrası saç bakımıyla ilgili önemli bilgileri paylaşacağız.

Saç Ekiminden Sonra Saçları Uzatabilir miyim ?

Saç ekimi sonrasında saçların uzaması ile ilgili olarak en az 4 ay beklemek gerekmektedir.

Saç ekimi yaptıran bireyler saçlarını uzatmak istediklerinde sabretmeleri ve zamanın gelmesini beklemeleri gerekmektedir. Saç ekimi sonrasında görülmekte olan farklı bir takım evreler bulunmaktadır. Bu evrelerden birisi şok dökülme evresi olarak bilinmektedir. Bu evre sonrasında kuluçka dönemi olarak bilinen evre bulunmaktadır. Bu dönemde saçlar yeniden çıkmakta ve sonrasında uzamaya başlamaktadır.

Saç ekimi sonrasında gelinen sekiz ya da on ikinci ay itibariyle saçların uzaması mümkün olabilmektedir. Bu süreç içerisinde bireyler saçlarını tamamen uzatabilmek için saç bakımlarına fazlaca özenli davranmaları gerekmektedir. Saç ekimi sonrasında eğer saçlar çıkıyor ve dökülmüyorsa zaten operasyon başarılı bir şekilde yorumlanabilmektedir.

Saç Ekiminden Sonra Saçlar Ayda Ne Kadar Uzar?

Saç ekimi sonrasında saçların ortalama uzunlukları 1,5 santimetreye kadar uzayabilmektedir. Saç ekimi sonrasında şok dökülme evresi de gerçekleşecektir. Bu süreç aşıldıktan sonra saçlar ortalama olarak her ay ayda en az 1 santimetre uzamaktadır. Saçların bakımlarının düzenli ve kaliteli bir şekilde yapılmasıyla bu uzunluk aylık bazda artış sağlayabilmektedir.

Saç Ekiminden Sonra Saçlar Kestirilir Mi?

Saç ekimi sonrasında saç kesimi için aceleci tavırlar sergilememek gerekmektedir. Saç ekim süreçleri ile ilgili olarak ilk 3 ay saçların kesimi sağlanmamalıdır.

Saç Ekiminden Sonra Saçlar Boyatılır Mı?

Saç ekimi sonrasında boya yaptırmak için de belirli bir süre beklemek gerekmektedir. Saçlar herhangi bir renge boyanmak isteniyorsa mutlaka en az 1 sene beklenmesi tavsiye edilmektedir. Saçlar saçlı deriye yerleştikten sonra ve dökülme olasılığı ortadan kalktıktan sonra saçlar dilenildiği şekilde boyanabilmektedir.

Saç Ekimi Yapıldıktan Sonra Saçlar Ne Zaman Taranır?

Ekilen saçlarınızı tarayabilmeniz için en az 4 ay beklemeniz gerekmektedir. Saçlarınızı taramak, tıraş etmek ve kesmek adıan farklı süreler belirlenmiş durumdadır. Bu sürelere dikkat edildiği ve özen gösterildiği durumlarda saç ekimi sonrasında en üst düzey fayda sağlanabilmektedir. Saç ekimi yapıldıktan sonra bireyler saçlarını taramak istediklerinde, saçlarının bir takım süreçleri atlattıklarına emin olduktan sonra işlemleri sağlamaları gerekmektedir. Bu makalemizde bazı konularda kaynak olarak Wikipedia kullandık.

Bu Kategorideki diğer yazılarımıza aşağıdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İçeriğe oy ver

“Saç Ekiminden Sonra Saçlarımı Uzatabilir miyim ?” üzerine 3 yorum

  1. Çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Saç ekimi sonrasında saçları kesmek için beklemek gerektiğini bilmiyordum. Teşekkür ederim, böyle bir konuda deneyim paylaştığınız için.

    Yanıtla

Yorum yapın